Wednesday, July 18, 2007

Mix No. x

Tak zas po dlouhé době soupis zážitků: Seknul jsem s prací a našel si novou, zajímavější, líp placenou a s klimatizací, což je v tomdle nečase nezanedbatelná výhoda. Už jsem se tam trochu rozkoukal, takže mám čas na kraviny.

V pátek mi volala slečna z jakési agentury, že dělaj průzkum na téma spokojenost klientů České spořitelny. Pruzení po telefonu opravdu nesnáším, takže jsem zaprudil zpátky, nechal si přivolat její šéfku a ještě relativně slušně je požádal, aby mě vymazali z databáze a už neobtěžovali. Během hovoru z nich vypadlo, že číslo jim dala spořka.


No, jak už jsem řekl, mám teď víc času, takže jsem ještě zavolal do spořky: "O průzkumu víme. Né telefonní čísla klientů nikomu nedáváme, asi je agentura tahá z telefonního seznamu." To vám tak věřim děti, kdysi jsem dělal telef. průzkum jako brigádu, tak vim, jak to chodí a ještě dvěma třema větami vyjádřil svou nespokojenost se stavem věcí. No a bum, v pondělí telefonát z kanceláře ombudsmana ČS, že jako sorry a že mě vymazává z adresáře na tydle akce.

Večer jsem ještě zašel na poštu poslat balík a protože jsem to dělal snad poprvý v životě, tak jsem samozřejmě adresáta nalepil úplně jinam, než se má atd. Ale byli tam na mě hodní, dali mi čistý papírky, řekli co a jak a manažer pobočky, kterej to tam v 18:02 začal zamykat, mi podal izolepu. Cestou zpátky jsem ještě pomohl vozíčkářovi přes schod a mohl si odškrtnout dobrej skutek.

Kromě toho jsem v nedělu vydal man-pages-20070715, který se vyznačují tím, že jsou synchronizovaný s aktuálním man-pages-2.62. Velikost balíku ale trochu nechutně narostla a už by se nevešla na seznamáckej web, kterej je site k ničemu, nicméně funguje. Protože jsem sledoval debaty v Mandriva Cookeru o nasazení lzma na kompresi manuálových stránek, případně rpm, zkusil jsem to a ejhle:

-rw-r--r--  1 www-data www-data 785037 2007-07-16 16:37 man-pages-cs-0.17.20070715.tar.bz2
-rw-rw-r--  1 www-data www-data 359214 2007-07-15 16:42 man-pages-cs-0.17.20070715.tar.lzma

A to už se vyplatí. Sice David Watzke trochu prskal a v archu to taky nepřijali s nadšením ...

No a to je tak zhruba všechno. Ati suc^H^Htále ještě nedosáhla dokonalosti a pořád likviduje xka, ale když jsem byl tak blbej, že jsem to pořídil, dobře mi tak.

No comments:

Post a Comment