Friday, June 26, 2009

Kmail est mort. Vive le Thunderbird!

Po letech pohár trpělivosti přetekl.Z nějakého důvodu se mi při každém spuštění Kmailu začaly znovuvytvářet indexy, což zabere asi dvě hodiny, během nichž se s Kmailem (a na notebooku s pomalým diskem tím pádem i se zbytkem OS) nedá pracovat: Můj bug je pravděpodobně duplikátem
pět let starého bugu.


Je-li nainstalován na oddílu s reiserfs bez acl, sežere kmail spoustu CPU a IO při přijetí každého mailu: Huge disk activity when mail is written locally Rok a půl bez odezvy. Jeden z důvodů proč jsem downgradoval na ext3.

Kmail + IMAP = tragédie. Při stahování zpráv z IMAP serveru Kmail stáhne zprávu, smaže ji na serveru a pak ji zase na server nahraje. Co se asi stane při zabití Kmailu si dovedete představit: Messages in IMAP folders disappear and reappear during mail check Tři a půl roku.

Rychlé hledání ve složce s více než 5000 maily způsobí masivní vytížení CPU a prakticky znemožní práci s programem: alternative color in KListView cause slowness when using KListViewSearchLine in 20k+ items Rok a půl. (možná opraveno v KDE4)

No comments:

Post a Comment